31 grudnia 2019 14:06 | Aktualności

"BohaterON - włącz historię!" udział w projekcie

BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

Uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole” . Pisali kartki, laurki oraz listy z życzeniami i słowami uznania skierowanymi do uczestników walk o stolicę, wykonali gazetkę okolicznościową oraz zorganizowali koncert piosenek powstańczych, poznali sylwetki żyjących Powstańców, recytowali wiersze i fragmenty prozy z tego okresu.

Efektem prowadzonych działań były lekcje współczesnego patriotyzmu, uczenie wrażliwości społecznej oraz szacunku do historii naszego kraju i pamięci o jej bohaterach nie tylko podczas obchodów rocznicowych, ale również przez cały rok.

E.Ł