Aktualności

12 grudnia 2019 10:13 | Aktualności

I miejsce naszej drużyny w "POWIATOWEJ LIDZE MATEMATYCZNEJ"

     11 grudnia 2019 r. drużyna w składzie: Bartosz Domin, Dominik Kiełbasa i Maksymilian Krawiec wzięła udział w finale „POWIATOWEJ LIGI MATEMATYCZNEJ” w Zespole Szkół w Błażowej. Na etapie szkolnym  uczniowie przez 4 kolejne tygodnie rozwiązywali 4 testy na platformie konkursowej. W finale konkursu wzięło udział 13 drużyn ze szkół podstawowych powiatu rzeszowskiego. Każdy zespół musiał zmierzyć się jeszcze z trzema zastawami zadań:

I – zadania zamknięte rozwiązywane w trzyosobowych grupach,

II  – zadania otwarte rozwiązywane w trzyosobowych grupach,

III  – seria szybkich 3 quizów (każdy uczeń z grupy udzielał odpowiedzi w jednym quizie: „Liczby”, „Geometria i „Wyrażenia algebraiczne”) w aplikacji KAHOOT!

     W przerwie konkursu uczniowie LO w Błażowej przygotowali dla uczestników pokazy chemiczne oraz pokazy pierwszej pomocy. Nasza drużyna wygrywając rywalizację wykazała się nie tyko wysoką wiedzą matematyczną, ale również tak bardzo obecnie cenioną umiejętnością pracy w grupie, dobrą strategią  w podziale zadań i biegłością z zakresu stosowania TI. 

     Całej drużynie życzymy kolejnych sukcesów. Serdecznie dziękujemy gospodarzom konkursu za zaproszenie i gratulujemy doskonałej organizacji.

 A.Owsiany

 

Przeczytano: 118 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: