21 września 2019 09:14 | Aktualności

Podkarpacki Festiwal Nauki

20 września 2019 r. uczniowie klasy  VII i VIII mieli zorganizowany wyjazd do kina na film „Legiony”. Zbiorowym bohaterem filmu są polscy żołnierze, którzy podczas I wojny światowej tworzyli formację będącą zalążkiem naszej przyszłej armii. Akcja filmu wpleciona jest w legionowy szlak bojowy: od wymarszu z krakowskich Oleandrów, aż po bitwę pod Kostiuchnówką. Zdjęcia do filmu „Legiony” kręcono m.in. w Bieszczadach (przemarsze wojsk).

Wcześniej, na ten sam dzień, oba zespoły zostały zgłoszone i zakwalifikowane do udziału w Podkarpackim Festiwalu Nauki. Jest to wydarzenie, które przyciąga rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero co poznać jej fascynujący świat. Jest to jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju.

Podczas festiwalu uczniowie mogli spotkać naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale bawić. Swoją działalność zaprezentowały koła naukowe, instytucje i organizacje z regionu, jak i całej Polski, związane głównie z naukami ścisłymi i kierunkami technicznymi - fizyką, chemią i kuchnią molekularną. Te wszystkie atrakcje nasi uczniowie mogli zobaczyć podczas pokazów  odbywających się na terenie  imponującego budynku G2A Arena w Jasionce.

Podkarpacki Festiwal Nauki został objęty Patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.