19 września 2019 10:19 | Aktualności

18 IX 2019 r. - Konkurs "Czar lata"

Konkurs recytatorsko – plastyczno - wokalny

Dnia 18. 09. 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Czar lata”. Składał się z trzech części: plastycznej, wokalnej i recytatorskiej. Celem konkursu było: uwrażliwienie na piękno literatury polskiej i obcej; popularyzacja poezji i prozy wśród dzieci i młodzieży; rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności plastycznych, wokalnych i recytatorskich; rozwijanie czytelnictwa; rozwijanie zdolności artystycznych i potrzeb estetycznych uczniów. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkoły podstawowej. Widownia z zapartym tchem śledziła zmagania konkursowiczów zarówno podczas popisów śpiewaczych, jak i deklamacji wierszy. Z przyjemnością obejrzała najlepsze obrazy. Występy młodych artystów oceniało jury w kategorii recytacja, wokal w składzie:   pani R. Pieńkos -  nauczyciel języka niemieckiego i edukacji wczesnoszkolnej, pani Grażyna Pyś- pedagog, logopeda, pan Arkadiusz Banaś - nauczyciel muzyki; w kategorii plastycznej - pani Agata Zawadzka- nauczyciel plastyki, informatyki, techniki, pani Lidia Wojtas- bibliotekarka, nauczyciel historii i edukacji wczesnoszkolnej.  Po burzliwych obradach  jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących uczniów:

Kategoria plastyczna:

1. miejsce – Gabriela Mnich