11 kwietnia 2019 13:26 | Aktualności

Potyczki lekturowe

W kwietniu w naszej szkole w ramach przygotowań do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego odbyły się potyczki lekturowe pomiędzy uczniami tych klas.  Młodzież sprawdzała swą wiedzę podczas uczestnictwa w grach edukacyjnych: „Mały Książę” oraz „Zemsta”. Ten rodzaj pomocy dydaktycznych  jest atrakcyjną formą powtórki, rodzi zdrową rywalizację, zachęca do dokładnego czytania lektur szkolnych, pobudza wyobraźnię, rozwija  spostrzegawczość, ćwiczy zdolności manualne, uczy odpowiedzialności i pracy w grupie.  Inną formą powtórzeniową było tworzenie przez młodzież właśnie gier planszowych w oparciu o wybraną lekturę. Uczniowie klasy VI stworzyli dwie gry do książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” a ósmoklasiści do  „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego i „Latarnika” H. Sienkiewicza. Z kolei uczniowie klasy siódmej w ramach lekcji powtórzeniowych tworzyli karty tabu do wybranych pozycji lekturowych.

E.Ł.