Aktualności

03 czerwca 2019 11:42 | Aktualności

1 VI 2019 r. - DZIEŃ SZKOŁY

     Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Harcie w sobotę 1. 06. 2019 r. przygotowała dla swoich pociech z okazji Dnia Dziecka wiele atrakcji.

     Przed rozpoczęciem części dedykowanej dzieciom odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Szkoły i jej Patronowi oraz Rodzinie w nawiązaniu do Dnia Matki i Dnia Ojca. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze i złożyli kwiaty przed Obeliskiem upamiętniającym 87 rocznicę Strajków Chłopskich.

     Dzieci z klas 1 - 3 przygotowały program artystyczny poświęcony rodzicom. Recytowały wiersze, odgrywały scenki rodzajowe,  śpiewały piosenki.

     Z kolei uczniowie klas starszych podsumowali przedsięwzięcie, które miało na celu przypomnieć historię naszej szkoły i naszego Patrona. Konferansjerzy w swojej wypowiedzi nawiązali do wydarzeń z roku 1937, kiedy to odbyły się tzw. Strajki Chłopskie, w których uczestniczyli  chłopi z Harty. Na pamiątkę tych wydarzeń i ich uczestników szkoła nasza nosi imię Bohaterów Walk Chłopskich. Były również wiersze poświęcone tematyce ludowej, ojczyźnie. W tej części  wystąpiły z tańcem – krakowiakiem - nasze najmłodsze dzieci, czyli "zerówka". Całość programu uświetniały piosenki w wykonaniu uczennic klasy 3 gimnazjum.

     Podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu "Nasza Szkoła". Nagrody wręczane były przez naszego honorowego gościa Sołtys wsi Harta Panią Marię Pałac. Gościem honorowym miał być również Wójt Gminy  Dynów Pan Wojciech Piech, ale niestety inne obowiązki spowodowały, że nie mógł uczestniczyć w naszym święcie. Pani Sołtys przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę - wór cukierków. W całej uroczystości uczestniczyli rodzice, dziadkowie oraz uczniowie.

     Część artystyczną poświęconą Rodzinie przygotowała Pani Ewa Banaś. Natomiast za przedsięwzięcie „Nasza Szkoła” odpowiedzialni byli: Pani Agata Zawadzka, Pani Renata Kocaj, Pani Anna Owsiany, Pani Ewa Twardak, Pani Lidia Wojtas. Pani Agata Zawadzka przygotowała scenografię z kolei Pan Arkadiusz Banaś oprawę muzyczną.

     Po części oficjalnej zaproszony Gość Pani Maria Pałac, dyrektor szkoły Krzysztof Kędzierski oraz nauczyciele spotkali się z przedstawicielami Rady Rodziców na kawie i ciastku. Natomiast dzieci udały się na zewnątrz szkoły, gdzie rodzice przygotowali dla nich różne niespodzianki. Był pokaz sztuki cyrkowej w wykonaniu „Figaro”, pokaz tresury koni i psa policyjnego KWP w Rzeszowie. Dzieci wspólnie z rodzicami mogły upiec kiełbaskę na ognisku. Przygotowano również słodki poczęstunek, były konkursy z nagrodami. Z kolei w bufecie była kawa, herbata, ciasta domowe, wata cukrowa i wiele innych asortymentów spożywczych. Pogoda dopisała, tak więc dzieci i rodzice  miło spędzili ten wspólny czas.

     Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie tak ciekawego i atrakcyjnego Dnia Dziecka.

LW

Przeczytano: 359 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

1 VI 2019 r. - DZIEŃ SZKOŁY

Filmy: