18 maja 2019 09:19 | Aktualności

17 V 2019 r. - Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka klas IV-VII w Bieszczady w dniu 17.05.2019r.

O 5.45  zebraliśmy się przed szkołą z nadzieją na poprawę pogody. Po kontroli autokaru przez policję  wyjechaliśmy około 6.00. Pierwszym punktem naszego programu był Zagórz  i  zwiedzanie  Sanktuarium Matki Nowego Życia oraz  ruin klasztoru Karmelitów Bosych.

Cały czas z niepokojem wszyscy spoglądali w niebo, bo bez sprzyjającej pogody niemożliwa byłaby realizacja następnego punktu programu czyli zmagań w  parku linowym w  Nowosiółkach.  Po szkoleniu prowadzonym przez instruktorów i zapoznaniu się ze sprzętem wszyscy chętni z powodzeniem zaliczyli „spacer” w koronach drzew. Niestety niektórych pokonała śliska droga powrotna, na szczęście mieli buty i ubranie na zmianę. W Nowosiółkach zwiedziliśmy również Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie pełne trofeów myśliwskich, wysłuchując ciekawostek np. kiedy głuszec głuchnie.

Następnie pojechaliśmy nad Solinę. Piękno Jeziora Solińskiego i otaczających go wzgórz podziwialiśmy podczas rejsu statkiem. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że bliskie nam okolice są piękne i kryją jeszcze wiele ciekawych i nieznanych miejsc oraz takich, do których zawsze chętnie się wraca.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sanoku  na posiłek, do Harty wróciliśmy około 19.00.