14 marca 2019 12:23 | Aktualności

I miejsce Dominika w Turnieju Wiedzy "Matematycznie Kreatywni"

W dniu 12 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Joanna Dziopak, Błażej Sochmal i Dominik Kiełbasa brali udział w II Turnieju Wiedzy "Matematycznie Kreatywni" organizowanym w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Rzeszowskiego pana Józefa Jodłowskiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch.

W turnieju uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych powiatów rzeszowskiego i brzozowskiego, którzy zmagali się z matematycznymi zadaniami w dwóch etapach. Pierwszy miał na celu wyłonienie 10 półfinalistów i polegał na rozwiązywaniu zadań w formie testu zamkniętego z wykorzystaniem platformy: https://quizizz.com. Podczas przerwy między etapami uczestnicy konkursu mogli  zwiedzić szkołę oraz pod opieką instruktora pana Kazimierz Żaka i uczniów klasy wojskowej skorzystać ze strzelnicy. Drugi etap był oparty na telewizyjnym teleturnieju 1 z 10, więc oprócz wiedzy wymagał refleksu, opanowania i odpowiedniej taktyki.
     Z radością informujemy, że  I miejsce  w finale konkursu zdobył uczeń naszej szkoły - Dominik Kiełbasa z klasy VII.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

A.O.