23 listopada 2018 12:20 | Aktualności

DZIEŃ MATEMATYKI

23 listopada 2019 r. po raz czwarty obchodziliśmy  Dzień Matematyki. W roku 100 rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości, matematyka oddała ukłon w stronę naszej Ojczyzny. Uczniowie klasy VII przeliczyli czas niepodległości co do sekundy oraz zaprezentowali sylwetki polskich matematyków. Uczestnicy apelu mogli się również dowiedzieć co wspólnego ze „złotą liczbą” ma nasza flaga państwowa, jakie powinna mieć wymiary oraz podziwiać jej model wykonany przez klasę siódmą.

Tradycyjnie już w Dniu Matematyki zostały ogłoszone wyniki SZKOLNEGO KONKURSU TABLICZKI  MNOŻENIA. Klasy przystąpiły do rywalizacji 24 października, wszyscy uczniowie w czasie  3 minut mieli podać wyniki 30 ilorazów i 30 iloczynów z zakresu tabliczki mnożenia. Wyniki klasowe przedstawiają się następująco:

I miejsce klasa VI  - 94%

II miejsce klasa VII  - 91%

III miejsce klasa VIII - 81 %

Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną – tort, a pozostałe klasy okolicznościowe dyplomy.

Wszyscy uczniowie którzy w regulaminowym czasie bezbłędnie wykonali wszystkie działania otrzymali dyplomy i ocenę bardzo dobrą z matematyki. W tym roku przyznane zostały również nagrody  indywidualne dla klasowych mistrzów tabliczki mnożenia ufundowane przez Pana Dyrektora.  Uczniowie  ci, bezbłędnie  i w najkrótszym czasie wykonali konkursowe zadanie w swoich klasach.

Mistrzami klas zostali:

Paweł Drewniak - klasa IV

Ada Filip - klasa V

Maksymilian Krawiec - klasa VI

Maciej Kośmider - klasa VII

Błażej Stochmal - klasa VIII

Oliwia Potoczna - klasa III g.

Dzień Matematyki uatrakcyjniły wypieki oferowane w CUKIERNI MATEMATYCZNEJ oraz wstęp wokalny uczennic klasy IIIg.

A. Owsiany