16 listopada 2018 11:09 | Aktualności

STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Sto lat po odzyskaniu Niepodległości - rocznica, którą obchodzono, nie tylko jak Polska długa i szeroka, ale również poza jej granicami wszędzie tam, gdzie biją polskie serca.

Nie inaczej działo się w Szkole Podstawowej nr 1 w Harcie. Od początku roku w klasach od "0" - VIII i III gimnazjum, uczniowie przygotowywali się do konkursu "Polska - Ojczyzna Nasza" w kategorii plastycznej, recytatorskiej i wokalnej.  Na korytarzu szkoły pojawiły się okolicznościowe gazetki. W każdej klasie na tablicach informacyjnych zawisły ilustracje, treści poświęcone Niepodległej.

Cała społeczność szkolna, w dniu 9. 11. 2018 r. o godzinie 11 : 11, zgromadziła się na dolnym korytarzu szkoły, aby odśpiewać nasz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, w ramach akcji pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Podsumowaniem działań, związanych z tak doniosłą rocznicą, był apel na którym, miło nam było gościć Panią Beatę Hadam, dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Bronisława Markiewicza w Harcie oraz Radę Rodziców, jak i samych rodziców.

Uczniowie, Stulecie Odzyskania Niepodległości uczcili poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek i pieśni legionowych oraz taniec. Wszystkich  wzruszyły występy najmłodszych artystów, klasy "0" (taniec - krakowiak), recytacja i śpiew w wykonaniu klasy pierwszej i drugiej. Profesjonalnie zaprezentowały się dziewczyny z klasy III gimnazjum, które śpiewały  pieśni legionowe, a solo piosenki wykonały laureatki z  konkursu "Polska -  Ojczyzna Nasza". Duże słowa uznania należą się naszym recytatorom, jak  również młodej skrzypaczce, Sylwii. Finałem apelu był brawurowo wykonany polonez. To trzeba było zobaczyć!!!

Na koniec, tak uroczystego spotkania, Pan dyrektor Krzysztof Kędzierski wręczył nagrody (dyplomy i książki) uczniom biorącym udział w konkursie "Polska -  Ojczyzna Nasza". Miłym akcentem tego spotkania, było również wręczenie nauczycielom przez Pana Krzysztofa Kędzierskiego  Nagrody Dyrektora.

W organizację działań związanych ze Stuleciem Odzyskania Niepodległości zaangażowała się cała społeczność szkolna i nie było to związane z nakazem, ale z potrzebą i to jest piękne.

LW

STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI