Aktualności

27 lutego 2018 13:01 | Aktualności

26 II 2018 r. - spotkanie z podróżnikiem

     W poniedziałek 26 lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem panem Samuelem Kempskim. Jest on członkiem grupy „trzask.pl" złożonej z ludzi odbywających wyprawy do różnych części świata i dzielących się swoimi opowieściami. W ciągu  prawie dwóch godzin nasz gość opowiedział ciekawą historię o swojej  podróży do południowej Afryki.

     Dowiedzieliśmy się, jak żyją mieszkańcy tego kontynentu. Podróżnik wraz ze swymi znajomymi odwiedził między innymi Przylądki Igielny i Dobrej Nadziei oraz wioskę Zulusów. Wysłuchaliśmy wielu interesujących oraz zabawnych anegdot a także poznaliśmy historię Nelsona Mandeli oraz zaskakującą opowieść o skoku na bungee z wysokości 200 metrów. Prezentacja była bardzo ciekawa również ze względu na wyświetlane zdjęcia i przywiezione pamiątki. Mogliśmy m.in. zobaczyć stroje weselne wioski Zulusów. Taka forma poznawania świata, kontynentu, państwa czy konkretnego miasta jest naprawdę absorbująca, co można było zauważyć obserwując reakcje uczniów w trakcie spotkania. Jednak cały sukces zajęcia te zawdzięczają panu Kempskiemu, który był bardzo rzetelnie przygotowany, zasypywał nas ogromem informacji i bez problemu nawiązał z nami kontakt, za co serdecznie mu dziękujemy.

     Było to bardzo ciekawe doświadczenie, z którego każdy uważny słuchacz wyniósł wiele przydatnej wiedzy, a także miał okazję z rozbawieniem słuchać anegdot z wyprawy. Oby więcej takich podróży! A dla nas – więcej ciekawych relacji!

Przeczytano: 200 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: