08 marca 2018 11:29 | Aktualności

8 III 2018 r. - występ artystyczny uczniów z okazji Dnia Kobiet

Co zrobić by płeć piękna naszej szkoły poczuła się szczególnie wyjątkowo 8 marca? Oto przed takim dylematem stanęli chłopcy i młodzieńcy SU. Wszak nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom kobiet. Może dlatego, trochę z przymrużeniem oka, spojrzano w odległe czasy.

Widownia została zaproszona do… raju. Oto przed naszymi oczyma pojawił się Adam, zachwycony nowo stworzonym pięknym światem. Podziwiając Eden pierwszy człowiek dostrzega, że wszystkiego jest wiele. Tylko on jest samotny. Prosi więc Pana Boga, stawiając pewne żądania, o wyjątkową towarzyszkę życia. Pan Bóg mając ogromne poczucie humoru spełnia prośbę. Czyni to jednak w takim stopniu, jak wiele jest  gotów Adam oddać za kobietę części swego ciała.

Po tej zabawnej scence, która wywołała uśmiechy na twarzy widzów, przenosimy się  do czasów prehistorycznych.  Obserwujemy naukę sztuki polowania w wykonaniu pierwotnego człowieka. Oj, część publiczności zadrżała, ponieważ każdy  mógł stać się pożywieniem.  Nie jest jednak łatwo upolować coś do zjedzenia, gdy za pomocnika ma się syna laika.  Ale ostatecznie kobieta też może być „smacznym kąskiem”.

Następnym etapem podróży, w który zabrali nas młodzi artyści, była starożytność. Piękna, wierna Penelopa stara się niweczyć zapędy kandydatów do jej ręki. Nagle, po 10 latach, zjawia się Odyseusz zawile tłumacząc swoją nieobecność. Niestety podejrzane wyjaśnienia  nie przekonują królowej Itaki i nieszczęśnik czuje na sobie co znaczy zdenerwować małżonkę. Jak się okazuje w żadnym domu nie pomoże sława herosa.

Może czasy średniowiecza były łagodniejsze dla płci brzydkiej? W kolejnej humorystycznej scence obserwujemy starania księżniczki uwięzionej w wieży, by zostać uwolnioną. Posługiwanie się językami obcymi, odwoływanie się do honoru rycerskiego, bycia dżentelmenem przynoszą oczekiwany rezultat. Ale zaraz- teraz to rycerz jest w opałach.

Następny  punkt programu, który rozbawił widownię, to fragment filmu J. Machulskiego ukazujący rolę mężczyzn jako wybitnych uczonych- Kopernika, Einsteina… Po części żartobliwej nastąpiła część poważniejsza. Widownia mogła wysłuchać wierszy o zakazach w młodzieńczym wieku  i wierszy o kobietach. Utwory poetyckie zostały połączone z przepięknym wykonaniem piosenek przez solistki zespołu wokalnego. Dziewczyny zaskoczyły wszystkich tak profesjonalnym  wykonawstwem.

A na koniec programu artystycznego chłopcy przygotowali niespodziankę w formie pokazu pływania synchronicznego. Spotkało się to z dużym aplauzem publiczności. Spotkanie zakończyło się życzeniami od Pana Dyrektora skierowanymi do wszystkich kobiet tych małych i tych dużych oraz wręczeniem kwiatów.