13 grudnia 2017 11:04 | Aktualności

"Czytam z mamą, czytam z tatą" - konkurs czytelniczy

„Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela”

Ambroży Grabowski

W ramach promowania czytelnictwa Biblioteka szkolna, we współpracy z wychowawcami klas od zerówki do klasy trzeciej szkoły podstawowej, zorganizowała konkurs pt. „Czytam z mamą, czytam z tatą". Dzieci miały za zadanie wypożyczyć książkę z biblioteki szkolnej, przeczytać z mamą lub tatą oraz wykonać do  niej  ilustrację. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie. Prace wykonane przez uczniów okazały się na tyle ciekawe i pracochłonne, że organizatorzy konkursu wraz z Radą Rodziców, postanowili każdemu uczestnikowi przyznać nagrodę w postaci książki i dyplomu.

Całość konkursu została podsumowana na uroczystym apelu, na którym została przedstawiona inscenizacja pt. "Książka przed sądem", przygotowana przez uczniów klasy piątej. Młodzi aktorzy zastanawiali się czy w dzisiejszych czasach, książka ma szansę wygrać z elektronicznymi środkami przekazu. Ostatecznie książka się obroniła. Stwierdzono, że „ona tworzy piękno tego świata, rozbudza wyobraźnię. Czytając jakieś dzieło, zatapiamy się w cudowny świat fantazji - w nasz świat, a nie świat reżysera, tylko i wyłącznie nasz, jedyny, niepowtarzalny. Kto weźmie komputer lub płytę CD ...  do poduszki? Nikt! Z książką za to wielu z nas zasypia. Zawsze możemy mieć ją pod ręką; w podróży, na wakacjach, w szkole. Nie wymaga specjalnych urządzeń, prądu. Otwierasz ją i czytasz... "

Po przedstawieniu pan dyrektor Krzysztof Kędzierski wręczył nagrody ufundowane przez Radę Rodziców uczniom biorącym udział w konkursie.

Następną częścią spotkania był kiermasz książek. Każdy mógł zakupić w przystępnej cenie: bajki, książki, lektury, słowniki. W przeprowadzeniu tej akcji pomagali uczniowie klasy II gimnazjum.

Piękną scenografię do całego przedsięwzięcia przygotowała pani Agata Zawadzka. Za część techniczną spotkania (nagłośnienie itp.) odpowiadał Samorząd Uczniowski.

Organizator: Lidia Wojtas